Mnfr Part #PPF3600708
ModelFP600
TypeLine-interactive
Capacity600 VA / 360W
Dimensions279 x 101 x 142 mm
Warranty24 months, 12 months battery
InterfaceOutlet Sockets:2x Schuko
DisplayIndicators / Ac Mode:Green lighting
DisplayIndicators / Battery Mode:Green flashing
DisplayIndicators / Fault:No.
AlarmsAlarm / Battery Mode:Sounding every 10 seconds
AlarmsAlarm / Low Battery:Sounding every second (Batt. Mode)
AlarmsAlarm / Overload:Sounding twice per second
AlarmsAlarm / Battery Replacement Alarm:Sounding every 2 seconds
AlarmsAlarm / Fault:Continuously sounding.
BatteryBattery Type & Number:12 V / 7 AH x 1
BatteryBackup Time (One PC load@120W):10 min.
BatteryTypical Recharge Time:4-6 hours recover to 90% capacity.
OutputOutput Frequency Range:50 Hz or 60 Hz ±1 Hz
OutputOutput Transfer Time (Typical):Typical 2-6 ms
OutputOutput Voltage:220V nominal
OutputOutput Waveform (Batt. Mode):Simulated Sine Wave.
EnvironmentOverload Protection:Yes
EnvironmentDischarge Protection:Yes
EnvironmentOvercharge Protection:Yes
EnvironmentOperating Environment / Humidity:0-90% RH @ 0-40°C (non-condensing)
EnvironmentOperating Environment / Noise Level:Less than 40dB.
InputAvailable Factory Settings:110 / 120 VAC or 220 / 230 / 240 VAC
InputInput Voltage Range:81-145 / 162-290 VAC
InputInput Frequency:60/50 Hz (auto sensing).
Тегло4.25кг
АтрибутСтойност
ТопологияЛинейно-интерактивен
Капацитет (VA)600
Изходна мощност (W)360
Брой контакти (count)8
Тип контактиШуко
Форм факторTower
Време при половин товар (min)10 min
Изходна формаСимулирана синусоида
USB комуникацияДа
Мрежово управлениеНе
LCD дисплейНе
AVR стабилизацияДа
Hot-Swap батерииНе
Тегло4.25кг
Непрекъсваемо захранване FORTRON FP600 – Надеждна защита за вашите устройства
Ключови Предимства
Технически Спецификации
СпецификацияСтойност
ТопологияЛинейно-интерактивен
Капацитет (VA)600 VA
Изходна мощност (W)360 W